Тварини в нашому житті.

 




Люди, в яких є свійські тварини, живуть довше. Це результати досліджень, підтверджені практичним досвідом. Наприклад, у будинках престарілих, де є тварини, медичні витрати скорочуються на 60%. Відомо, що в багатьох країнах офіційно схвалене лікування за участю тварин. Найпопулярніші тварини, які допомагають хворим людям – це собаки та кішки.

Завдяки участі братів наших менших, у людей із фізичними або розумовими вадами є шанс повного відновлення або, принаймні, пом’якшення хвороби чи ступеню інвалідності. Крім того, тварини допомагають людям, які мають проблеми зі спілкуванням. Тому, якщо у вас немає домашньої тварини, купіть хоча б рибку.
Що приносять тварини в життя людини?
Вони приносять радість і щастя в буденному житті; дають людині роботу, вимагаючи турботи й підходу; дозволяють думати про когось іншого, крім себе самого; поліпшують родинні зв’язки; підвищують загальний рівень моралі, впевненість у собі; стимулюють рух і активність; є джерелом тепла й любові; зменшують рівень стресів; знижують кров’яний тиск; допомагають м’яко пройти через самотність, хвороби й депресії і, звичайно, дають можливість зна­йти нових друзів.
Каністерапія – лікування за участю собак
Цей метод терапії та реабілітації допомагає людям із обмеженими можливостями та тим, хто має проблеми з соціальною адаптацією. Він проводиться за участю спеціально навчених собак. 
Що це дає? Спілкування з собакою допомагає зосередитись, впливає на розвиток мови і здатності до навчання, стимулює всі органи чуття: зір, слух, дотик і нюх. У людей, що беруть участь у терапії, відзначається поліпшення логічного мислення, визначення причинно-наслідкових зв’язків, розпізнавання кольору і форми, подібності… Під час гри з собакою діти стають більш спокійними, вони розвивають свою фізичну форму і навчаються виражати емоції. 
Фелінотерапія – лікуван­ня за участю кішок
Ця терапія допомагає людям, що мають проблеми з функціонуванням у суспільстві. Її метою є допомога перебороти страхи при контактах із навколишнім середовищем. Спілкування з кішкою буде заохочувати розвиток органів відчуття, а також допомагати в реабілітації. 
Що це дає? По-перше, пухнасте хутро тварин заспокоює, знімає стрес, розслаблює. По-друге, муркотання кішки має заспокійливу дію на психіку пацієнтів. Дослідження показують, що муркотання (його постійна частота коливань 1925 Гц) сприяє регенерації не лише кісток, а й усього опорно-рухового апарату, також істотно зменшує біль.
Вплив кішок і собак на людину
Саме кішки й собаки відіграють значну роль в інтеграції соціального середовища і родини. Вони вчать відповідальності та впевненості в собі. Це особливо важливо в родинах, де є діти з порушеннями емоційного контролю. Кішки та собаки вибудовують зв’язки, дозволяють краще спілкуватися з іншими людьми. Дружба з кішкою або собакою діє найбільш сприятливо на людей похилого віку і дітей. Після багатьох років практичних досліджень складений список захворювань і соціальних факторів, у лікуванні яких спілкування з кішкою або собакою є ефективним. Це артрит, депресія (стрес, тривога), хвороба Альцгеймера, СНІД, м’язова дистрофія (прогресивна м’язова атрофія), діабет, склероз, ушкодження слуху й зору, хвороби системи кровообігу, психічні захворювання, остеопороз, болі невідомого походження, аутизм. 
Багато психіатричних лікарень визнали ­позитивний вплив кішок на пацієнтів. Тварини дають пацієнтам упевне­ність, спонукають до відкри­тості зовнішньому світу. Існує багато історій про людей, які завдяки кішкам або собакам почали говорити, ходити або видужали після важкої хвороби. Поки не вивчені всі можливості нашої свідомості, але ми знаємо, скільки можна досягти за допомогою сили волі. Кішки й собаки допомагають нам повірити в себе.
Користь від спілкування із тваринами
Взаємодія людини з тваринами може забезпечити чимало переваг для дорослих і дітей.
Співпереживання. До­слід­ження показують, що діти, які живуть у будинках, де тварина вважається членом родини, ростуть більш чуйними, ніж діти з родин, де тварин нема. Діти вбачають тварин за рівних. Їм легше проявляти емоції стосовно тварин, ніж до оточуючих людей. Тварини відкриті, щирі й безпосередні – люди ж не настільки прямі й прості. Дитина вчиться розуміти мову тіла тварини, розвиває свої розумові й моральні якості. Коли діти стають старшими, здатність розуміти тварин вливається в досвід спілкування з людьми.
Увага на зовнішньому світі. Люди, що страждають від психічних захворювань або від низької самооцінки, мають особливу потребу в спілкуванні з твариною. Тварини допомагають їм зосередитися на навколишньому світі. Замість того, щоб думати й говорити про себе й свої проблеми, вони обговорюють тварин.
Багато дітей, що мають можливість опікуватися тваринами, істотно вищі своїх однолітків у сфері освіченості та інтелекту. Турбота про тварину вимагає певних знань, постійного поповнення інформації, щоденних навичок і вмінь. Це дуже позитивно впливає як на дітей, так і на дорослих.
Почуття безпеки. Тварини допомагають хворим людям створити емоційно врівноважений канал зв’язку з навколишнім світом. Присутність тварини сприяє вивільненню почуттів.
Соціалізація. Дослідження показують, що, коли собаки й кішки приходять відвідати лікувальну установу, серед пацієнтів з’являється сміх і взаємодія. Присутність тварин поліпшує соціалізацію навіть між ув’язненими.
Люди стверджують, що їм легше спілкуватись один із одним у присутності тварин. У родині це приємні моменти, які не заміниш нічим іншим. А як радісно цілий вечір спостерігати за кошенятами чи собачатами, забувши про телевізор. 
Спілкування з тваринами допомагає зменшити відчуття ізоляції і відчуження.
Фізичний контакт. Багато написано про зв’язок тактильного контакту і здоров’я. Дітям терапія дотику допомагає розвивати здатність до встановлення здорових відносин із іншими людьми. Часто при тактильному голоді діти не розвиваються фізично і погано ростуть. У лікарнях, де дотик часто є хворобливим для пацієнта, дотик тварин – безпечний, емоційно позитивний і цікавий. 
Фізіологічні зміни від спілкування з тваринами завжди позитивні, впливають на основні функції організму. Багатьом хворим або просто стомленим людям дуже корисна можливість відпочити в присутності тварин. До­слідження показують значне зниження артеріального тиску і частоти серцебиття. Навіть спостерігати за плаваючими рибками в акваріумі дуже корисно.


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Ахатина гігантська (лат. Lissachatina fulica або лат. Achatina fulica) або Гігантський африканський равлик

«ЗДОРОВ’Я-НАЙЦІННІШИЙ ДАР»